close
تبلیغات در اینترنت
موفقیت شرکت «ایکیا» با پول توجیبی!
اللهم عجل لولیک الفرج

د یـــــــــد گـــــا ه= تبادل اندیشه های من و شما

شرکت «ایکیا» ارائه‌دهنده گستره وسیعی از مبلمان و محصولات خانگی با طراحی‌های جالب توجه و کاربردی است. قیمت محصولات این شرکت نیز بسیار رقابتی بوده و تقاضای دامنه وسیعی از مشتری‌ها را پوشش می‌دهد.
 
وب سایت فرصت امروز - احسان صفاپور: شرکت «ایکیا» ارائه‌دهنده گستره وسیعی از مبلمان و محصولات خانگی با طراحی‌های جالب توجه و کاربردی است.  قیمت محصولات این شرکت نیز بسیار رقابتی بوده و تقاضای دامنه وسیعی از مشتری‌ها را پوشش می‌دهد. در واقع، این ایده همواره مورد توجه ایکیا بوده که از زمان طراحی و توسعه محصول تا زمان عرضه آن، چگونه تعاملی مثبت و سازنده با مشتری‌ها برقرار کند. 

ایکیا و راز پول توجیبی آینگوار

داستان شکل‌گیری ایکیا به سال 1943 یعنی زمانی‌که موسس آن «آینگوار کمپراد» سوئدی 17 ساله بود، باز می‌گردد. در واقع او کسب‌و‌کار خود را از دوران کودکی و با خرید فله‌ای کبریت و خرده‌فروشی آن آغاز کرد. 

پس از مدتی فعالیت‌هایش را به فروش ماهی، تزئینات جشن کریسمس، غلات و در نهایت مداد و خودکار که در سال 1935 یک پدیده جدید محسوب می‌شد، گسترش داد. کمپراد در استفاده از منابع بسیار هوشمند عمل می‌کرد و با دوچرخه و بعدها خودروی حمل شیر، محصولاتش را تحویل می‌داد. در سال 1943 با پولی که به‌عنوان هدیه از پدر خود دریافت کرد، ایکیا را تاسیس کرد. 

او از حروف اول نام و نام خانوادگی اش Ingvar Kamprad، حرف اول نام روستایی که در آن متولد شده بود (Elmtraryd) و حرف اول نام روستای مجاور (Agunnaryd)  نام ایکیا(IKEA)  را انتخاب کرد. کمپراد در آن دوران محصولات مختلفی مانند مداد، کیف پول، ساعت، جوراب و... را به شیوه حضوری و فروش مستقیم به مشتری‌ها ارائه می‌کرد. نخستین آگهی تبلیغاتی ایکیا به سال 1945 در روزنامه محلی چاپ شد و پس از آن، کاتالوگ‌های اولیه آن نیز از سوی کمپراد ارائه شد. 

مبلمان برای نخستین بار در سال 1947 وارد محصولات ایکیا شد و بازخورد مثبت مشتری‌ها را در پی داشت. سرانجام اینگوار به‌صورت تخصصی در سال 1951 تولید و عرضه مبلمان را آغاز کرد و عرضه دیگر محصولات را از دامنه فروش ایکیا خارج کرد.

ایکیا و راز پول توجیبی آینگوار

  نخستین کاتالوگ مبلمان ایکیا نیز در همان سال منتشر شد و دو سال بعد برای افزایش رقابت‌پذیری نخستین نمایشگاه مبلمان این شرکت در آلم هولت (Almhult)  افتتاح شد. عامل رقابت‌پذیری موجب شد تا کمپراد در سال 1955 تصمیم به آغاز طراحی مبلمان‌های خود بگیرد. 

طراحی شخصی مبلمان برای فروشگاه‌های ایکیا موجب شد این شرکت بر قیمت پایین و عملکرد بهتر محصولاتش تمرکز کند که در نهایت موفقیت‌های بسیاری را برای آن در پی داشت. در همان دوران بود که یکی از کارمندان ایکیا برای آنکه میزی را در قسمت بار خودرو جا دهد و آسیبی به آن وارد نشود، پایه‌های آن را جدا کرد. نخستین فروشگاه مجهز و کامل ایکیا نیز به سال 1958 در آلم‌هولت افتتاح شد. 

در آن زمان، این فروشگاه با مساحت 6 هزار و 700 متر مربع، بزرگ‌ترین نمایشگاه مبلمان در کل اسکاندیناوی محسوب می‌شد. پس از افتتاح فروشگاه استکهلم که با الهام از موزه «گوگنهایم» در شهر نیویورک به‌صورت مدور ساخته شده بود، نخستین فروشگاه برون‌مرزی ایکیا نیز به سال 1963 در اسلو، پایتخت نروژ افتتاح شد. 

ایکیا در سال 1973 نخستین فروشگاه خارج از اسکاندیناوی خود را در زوریخ، پایتخت سوئیس افتتاح کرد. رشد سریع فعالیت‌های این شرکت در سال 1974 به آلمان و شهر مونیخ کشیده شد. در حال حاضر، آلمان همچنان بزرگ‌ترین بازار محصولات ایکیا محسوب می‌شود.

ایکیا و راز پول توجیبی آینگوار

فروشگاه ایکیا در استرالیا به سال 1975 و یک سال بعد در کانادا افتتاح شد که ظرف دو سال محصولات این شرکت را روانه دو قاره جدید کردند. فروشگاه ایکیا در آمریکا و انگلیس نیز به ترتیب در سال‌های 1985 و 1987 افتتاح شد. طی بیش از یک دهه گذشته نیز ایکیا وارد بازارهای روسیه و ژاپن شده است. 

ایکیا هم‌اکنون در بیش از 36 کشور فعال بوده و بزرگ‌ترین تولید‌کننده مبلمان در جهان محسوب می‌شود. دیدگاه این شرکت همواره بر بهتر کردن تجربه زندگی روزانه افراد استوار بوده است. ارائه محصولاتی کاربردی و بادوام که بسیاری قادر به تهیه آنها هستند نیز مؤید این مسئله است. 

طبقه بندي: ----، موفقیت،
برچسب ها:موفقیت شرکت ایکیا، موفقیت، شرکت ایکیا، پول تو جیبی،
امتياز : :: نتيجه : 0 امتياز توسط 0 نفر مجموع امتياز : 0
تعداد بازديد مطلب : 7

[ چهارشنبه 11 فروردين 1395 ] [ 12:22 ] [ محسن ]

[ نظرات () ]

محبوب کن - فیس نما