close
تبلیغات در اینترنت
برای خود درآمد پایدار ایجاد کنید
اللهم عجل لولیک الفرج

د یـــــــــد گـــــا ه= تبادل اندیشه های من و شما

هر چه سیستم به حضور ما کمتر وابسته باشد آن سیستم بهتر است و درآمد حاصل از آن پایدارتر.

 

Choosing-How-to-Pay-Lender-Feesاکثر ما برای گذران معیشت کار می‌کنیم. زمان را هزینه کرده و به ازای آن پول دریافت می‌داریم. بعد با این پول، صورتحساب و سایر مخارج زندگیمان را پرداخت می‌کنیم.

بسیار خوب شما چطوری روزی ۱۰۰۰ تومان پول درمی‌آورید؟

درآمد روزی ۱۰۰۰ تومان شاید برای‌تان خنده دار باشد. چون در مقایسه با درآمد یک کاسبی‌ مبلغ ناچیزی است. پولی است که کار زیادی برای به دست آوردنش نیاز نیست انجام بدهیم. ولی نکته مهم این است که اکثرمان اگر یک روز سرکار نباشیم همین هزار تومان را هم نخواهیم داشت!

فرض کنید که آرایشگری مغازه خود را یک روز باز نکند. آن روز پولی در کار نیست، حتی همان ۱۰۰۰ تومان.

با این مثال می‌خواهیم نشان دهیم که صاحب یک کسب و کار بودن الزما به معنای داشتن یک درامد پایدار نیست. ممکن است کاسبی ‌ای داشته باشیم که به جای هزار تومان، در هر روز میلیون‌ها تومان درآمد داشته باشد. فوق العاده است، ولی اگر کسب و کار بدون حضور ما تعطیل می‌شود، یعنی این کسب و کار، درآمدی پایدار ندارد و علی رغم درآمد میلیونی، روز مزد است.

کارمندی هم همین طور است. طبق قانون کار یک کارمند فقط ۲٫۵ روز در ماه مرخصی با حقوق دارد.

نتیجه این که درآمدی پایدار است که حتی زمانی که کار نمی‌کنیم باز هم آن درآمد به قوه خود پا بر جا باشد.

خوب چگونه می‌توانیم درآمد پایدار داشته باشیم؟

پاسخ ایجاد سیستم است. سیستمی که در اکثر مواقع بدون حضور ما نیز بتواند به کار خود ادامه دهد.

هر چه سیستم به حضور ما کمتر وابسته باشد آن سیستم بهتر است و درآمد حاصل از آن  پایدارتر.

شاید داستان آقای وارن بافت را شندیده باشید؛ ایشان در کودکی روزنامه فروشی می‌‌کرد، کاری که بسیاری از بچه ها با آن کسب درآمد می کنند. ولی چیزی که باعث تفاوت وارن بافت از دیگر بچه ها می‌شود این است که او مانند دیگران روزنامه ها را تحویل نمی داد بلکه وقت خود را صرف مراجعه به همسایه ها برای گرفت اشتراک می‌کرد. هنگامی که اشتراک روزنامه را به کسی می فروخت، با بخشی از پول آن بچه های دیگر را استخدام می‌کرد تا روزنامه ها را هر روز به مشترک تحویل دهند!

نکته کلیدی کار آقای وارن بافت در این است که ایشان یک سیستم فروش روزنامه ایجاد کرده بود. این سیستم وقتی که او حضور نداشت، هم برایش پول درمی‌آورد. پس او توانسته بود یک درآمد پایدار داشته باشد. بی دلیل نیست که دومین فرد ثروتمند دنیا است!

مثال دیگر تلفن همراه است. ما هر ماه قبض تلفن همراه خود را باید پرداخت کنیم. و این یعنی، شرکتی که سرویس مخابراتی می‌دهد هر ماه پول ها را جمع می‌کند. صاحب این شرکت افرادی را استخدام کرده تا خدمات ارائه کنند و خودش از درآمد پایدار سیستمی که ساخته است لذت می برد!

سئوال؛ آیا می شود از فروش بستنی به درآمدی پایدار رسید؟

پاسخ به دیدگاه ما از کاسبی بستگی دارد. اگر یک مغازه بزنیم و فروشندگی کنیم نه. در این حالت فقط یک شغل برای خود دست و پا کرده ایم.

ولی اگر متن بالا را متوجه شده باشیم جواب مثبت است. برای این کار باید سیستمی راه اندازی کنیم. مثل کاری که اقای بختیاری کرد فروشگاه زنجیره ای بستنی فروشی. سیستم ما می تواند مکانیکی باشد. مثلا می‌توانیم دستگاهی که به طور خودکار بستنی می‌فروشد را بخریم و در مکانی عمومی مانند دانشگاه قرار دهیم. بعد هر روز صبح برویم، بستنی ها را در دستگاه بگذاریم و پول های روز قبل را برداریم!

ما بقی کارها توسط دستگاه بستی فروش انجام می شود حتی وقتی که ما نیستیم!

حالا اگر تعداد دستگاه ها را زیاد کنیم و کسانی را هم استخدام کنیم که کار پر کردن دستگاه و جمع اوری پول ها را انجام دهند آن وقت ماشین پول سازی ما درامد پایدار و قابل توجهی تولید می کند.

بدیهی است که این فقط یک مثال ساده برای درک مطلب است و ساخت چنین ماشینی در عمل ساده نیست!

راه های متعددی برای ساخت سیستم وجود دارد. یکی از روش‌ها کارآفرینی اینترنتی و راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی است.

کسب و کارهای اینترنتی روشی است که به کمک آن می توانیم سریع تر  و ارزان تر از روش های دیگر سیستم  (ماشین پول سازی) خود را برای کسب درآمد پایدار ایجاد کنیم.

نکته مهمی که این نوشتار در پی ان است این مطلب است که افرادی ثروتمند می‌شوند که وقت خود را به جای کارکردن برای تامین معیشت صرف ساختن سیستم (ماشین پول سازی) می‌کنند. آنها مخارج زندگی خود را از درآمد پایدار  تامین می کنند و نه از کار روزانه خود. این تفاوت مهمی در نگرش افراد ثروتمند با دیگران است.

سیدرضا علوی


طبقه بندي: ----، کسب درآمد از اینترنت،
برچسب ها:کسب درآمد، کسب درآمد پایدار،
امتياز : :: نتيجه : 0 امتياز توسط 0 نفر مجموع امتياز : 0
تعداد بازديد مطلب : 10

[ یکشنبه 02 اسفند 1394 ] [ 14:56 ] [ محسن ]

[ نظرات () ]

محبوب کن - فیس نما